Nasıl Popüler Olunur?

Nasıl Popüler Olunur?
Instagram'da Nasıl Popüler Olunur?

 

 

Öncelikle Instagram'da popüler olmak Türkiye'de hemen hemen bütün herkesin isteyeceği bir şeydir. Fakat Instagram'da popüler olmak sanıldığının aksine çok da kolay değildir. Günde milyonlarca gönderi paylaşılan sosyal medya platformu Instagram'da gerçekten popüler olmak istiyorsanız bazı kriterlere uyum sağlamanız gerekir.

sizlere bu yazımızda Instagram'da Nasıl Popüler Olunur Sorusunun yanıtını vereceğiz.

1- Paylaşım Saatleri

Instagram'da popüler olmak istiyorsanız öncelikle paylaşım saatlerinizi ayarlamanız ve düzene oturtmanız gerekecektir. Instagram'da kullanıcılarınızın en aktif olduğu saatlerde paylaşım yapmanızı tavsiye ediyoruz ınstagramda popüler olmak için bu şarta uymanız kesinlikle gerekli. En aktif saatler ise 12:00 / 20:00 arasıdır.

2- Profil Açıklamaları

Instagram'da popüler olmanın ikinci en önemli unsuru ise kesinlikle profil açıklamalarıdır. Profil açılamalarınız sade ve düzenli olmak zorundadır. Profilinize gelen kullanıcı harf ve kelime fazlalığından boğulmamalıdır. Sade ve minimum düzeyde açıklama olması en iyisi olacaktır.

3- Hedef Kitle Belirlemek

Instagram'da popüler olmak için yapacağınız en önemli üçüncü şey ise kesinlikle hedef kitlenizi belirlemek olmalıdır. Örnek olarak Kuaför Salonu'nuz için açtığınzı bir instagram hesabınız varsa. O sayfa kadın kitle ve yaş aralığı ise 18-45 arasıdır. Sizinde o kesime hitap etmeniz gerekmektedir.

4- Hashtag Kullanımına Özen Gösterin

Instagram'da popüler olmak için kesinlikle hashtag kullanmak şarttır. Hashtag sizi farklı bir boyuta çıkarır ve sayfanızı görünür kılar. Fakat çok fazla hashtag kullanmaktan da kaçınmak gerekir. 1 Gönderi için açıklama kısmına ortalama olarak 6-7 hashtag kullanmayı tavsiye ediyoruz.

5- Kopyadan Ziyada Özgün Olun

Başka hesaplardan copy-paste yapmaktan ziyade kendiniz bir şeyler üretmeye çalışın. Orijinal olmak her zaman iyidir.

6- Reklam Verin

Özellikle başlangıçta çok güzel içerikler paylaşıyor olabilirsiniz ama henüz pek takipçiniz olmadığı için paylaşımlarınız yeterinde geri dönüş almayabilir. Bu yüzden ilgi çekeceğini düşündüğünüz içerikleriniz için sponsorlu reklamlar verebilir veya sayfanıza benzer diğer sayfalarda ücretli reklamınızı yaptırabilirsiniz.